İTALYA VİZESİ                                                                                      

                                        
                                                                  
 İpuçları ve Öneriler    
 

    İtalya vizesi için ipuçları , öneriler ve tecrübeler :
 

 
  1. Evraklarınız eksiksiz olsun. Güncel vize başvuru formunu internetten bulamadıysanız randevu şirketi size bildirecektir.
  2. İlk adım italya vizesi için gerekli olan evrakları öğrenmektir. Evrakları doğru hazırlamak vize almanızı çok büyük ölçüde kolaylaştırır. Yine de konsolosluğa gittiğinizde sizden daha önce bildirmedikleri ekstra başka bir evrak isteyebilirle.
  3.  Vize mülakatı sırasında kesinlikle yalan söylemeyin, eksik veya yanlış bilgi vermeyin. Bir yerde açık verirseniz hemen üstüne gideceklerdir.Sıkıntı yaratabilir.
 4. Heyecanlı olmanız anlayışla karşılanacaktır ama panik yapmayın.Vize memurlarının hergün yüzlerce insanla karşılaştığını ve gözlerinden en ufak bir ayrıntının kaçmadığını unutmayın. Dolayısıyla sorulan sorulara çelişki yaratmadan doğru cevap verin.
 5. Mülakatta sorulan sorular genel olarak birbirine bağlantılı sorulardır. Sakin olun. İtalya ya neden gidiyorsunuz? sorusu genellikle ilk soru olur. Sonra gidiş nedeninize göre sorular sorarlar. Maddi durumunuz yada sponsorunuzun maddi durumu önemlidir. İtalyadan kesin döneceğinize inanmaları gerekir.Saygı çerçevesi içinde sıcakkanlı olun. Rahat olun.
 6. Mülakat sırasında vize memurundan korkmayın. Amaçları gidiş nedeninizi anlamak, döneceğinize inanmaktır. Uzun süreli vize alacaksanız sponsorunuz (size italya da maddi destek olacak kişi) hakkında sorularda sorulur.
 7. İlk kez vize alacaksanız kesinlikle müracatınızı şahsen yapmalısınız. 14 yaşından büyükler için bu şart aranmaktadır.
 8. Vize başvrusu red edilirse (kabul edilmez ise) evraklarınızda yanlışlık, hata yada eksiklik olup olmadığını kontrol edin. Varsa düzeltip aynı gün tekrar başvuru yapabilirsiniz. Ama tekrar randevu almanız gerekecektir. Moralinizi bozmayın. Verilen vizelerin azımsanmayacak bir bölümü 2. hatta 3. başvuru da alınıyor.
 9. Bazen ilk seferde bazen on kez gidip gelerek evrakların tamamlandığı görülmüştür. Bu tamamen sizin ne kadar hazırlıklı gittiğinize bağlı. Evrakları tamamladıktan sonra, evrakların incelenmesi ve mülakat süresi yaklaşık 3 - 5 dakika sürmektedir.
 10. Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzü okuyunuz.
 11. İtalya vizesi bir shengen vizesidir. İtalyaya giriş yaptıktan sonra diğer avrupa ülkelerine (shengen ülkeleri) istediğiniz gibi girip çıkabilirsiniz. Kimse sizden ekstra bir evrak istemez.
 12. Geçen yıl İtalya ile Türkiye arasında imzalanan bir anlaşma ile vize alımına kolaylıklar getirildiği söylensede italya hala eksiksiz evrak istiyor.İlgili anlaşma haberini "vize haberleri" bölümümüzden bulabilirsiniz.
 13. Transit vize istediğiniz zaman size destinasyonunuzla ve amacınızla ilgili sorular soracaklardır.
 14. İtalyadan aldığınız shengen vizesi ise direkt italya ya giriş yapmanızı öneririz. Çünkü Türkiyeden ikinci italya vizesi başvurunuzda bir önceki seyehatinizde italyadan mı giriş yaptığınıza yoksa başka bir ülkedenmi giriş yaptığınıza bakıyorlar. Dikkatli olunuz.


 

   Sormak istediğiniz soruları lütfen info@vizerehberiniz.com e-mail adresinden bize iletiniz.

 


Google

 

                               

www.vizerehberiniz.com
Türkiyenin en büyük vize bilgi bankası

                                                                                                                                    
                       

                          

                                                                                           AnasayfaPasaportOturum ve EvlilikVize HaberleriLinklerİletişim

                                    

 DİĞER AYRINTILAR

Sıkça Sorulan Sorular

İtalya Vizesi İçin
Gerekli Evraklar

İpuçları ve Öneriler

Vize ve Ulaşım Maliyeti                                     

                                                                   www.vizerehberiniz.com
                  Anasayfa   Pasaport Bilgileri   Yurtdışında Oturum ve Evlilik  Haberler ve Duyurular  Linkler  İletişim
                                          Elegance Web Design (Unoffical)  eleganceweb@gmail.com
                                                                         Gizlilik Politikası